Шукати в цьому блозі

30 трав. 2017 р.

Бактеріоскопія як один із методів дослідження бактерій



Основні етапи даного методу
Методика вивчення бактерій ділиться на три етапи: 1. Виділення бактерій з початкової проби. 2. Висевание бактерій і вирощування чистої культури, вивчення її властивостей. 3. Детальне дослідження бактеріальних клітин.


Перший етап
Проба, або мазок, береться з вільної поверхні середовища або у пацієнта. Таким чином ми отримуємо «коктейль» з безлічі видів бактерій, які повинні висіяти на живильне середовище. Іноді з'являється можливість виділити відразу необхідні бактерії, знаючи їх осередки поширення в організмі. Через дві-три доби відбираються потрібні колонії і висівається на тверді середовища чашок Петрі з допомогою стерильної петлі. У багатьох лабораторій працюють з пробірками, де може перебувати тверде або рідке живильне середовище. Так і проводиться бактеріологічний метод дослідження в мікробіології.
Другий етап
Після отримання окремих колоній бактерій проводиться безпосередній макро - і мікроаналіз. Вимірюються всі параметри колоній, визначається колір і форма кожної з них. Нерідко проводиться підрахунок колоній на чашці Петрі, а потім у вихідному матеріалі. Це має значення при аналізі патогенних бактерій, від кількості яких залежить ступінь захворювання. Бактеріологічний метод дослідження, 2 етап якого полягає у вивченні окремих колоній мікроорганізмів, може бути пов'язаний з біологічним способом аналізу бактерій. Ще одна мета роботи на цьому етапі – збільшити кількість вихідного матеріалу. Це можна зробити на живильному середовищі, а можна провести експеримент у природних умовах на живих піддослідних організмів. Патогенні бактерії будуть розмножуватися, і в результаті кров буде містити мільйони клітин прокаріотів. З взятої крові легко приготувати необхідний робочий матеріал бактерій.
Третій етап
      Найважливіша частина дослідження – це визначення морфологічних, біохімічних, токсигенних та антигенних властивостей культури бактерій. Робота ведеться із заздалегідь «очищеними» культурами на живильному середовищі, а також з препаратами (найчастіше забарвленими) під мікроскопом. Встановити належність патогенних або умовно-патогенних бактерій до тієї чи іншої систематичної групи, а також визначити їх стійкість до ліків дозволяє бактеріологічний метод дослідження. 3 етап – антибіотики, тобто аналіз поведінки клітин бактерій в умовах вмісту лікарських препаратів у навколишньому середовищі. Дослідження стійкості культури до антибіотика має важливе практичне значення, коли необхідно прописати для конкретного пацієнта необхідні, а головне, дієві препарати. Тут і може допомогти бактеріологічний метод дослідження.




    

4 коментарі:

  1. Дякую за інформацію. Корисно та пізнавально!

    ВідповістиВидалити
  2. Дізнався багато цікавого, спасибі!

    ВідповістиВидалити
  3. Стаття супер,для тих, хто хоче знати більше.

    ВідповістиВидалити
  4. Чудова інформація!Автор напевно навчається у ЛБМК

    ВідповістиВидалити